Idén Asperján György író mond beszédet, aki Fogadj örökbe címmel írt regényt a költő életéről. Az emléktáblánál koszorút helyez el Kalász Márton, a Magyar Írószövetség elnöke is.
Az idén tizenöt éves Magyar Versmondók Egyesületének tagjai este hatkor kezdődő ünnepségükön Verskultúra Lovagot avatnak, díjakat adnak át, és megalapítják az egyesület Örökös Tagságát az Apáczai Kiadó Molnár Ferenc Kamaratermében (Budapest, VIII., József krt. 63.).
Érdes anyanyelvünk címmel rendez költészetnapi estet a József Attila Kör este héttől a Gödör Klubban (Budapest, V., Erzsébet tér): költők, popzenészek beszélgetnek arról, hogyan, miért jelenik meg a trágárság és a szleng a lírában.
Az Alexandra Pódiumon (Budapest V., Nyugati tér 7.) ma este héttől Konrád György Irodalmi Klubjának vendége Földényi F. László író. Holnap este hétkor Dr. Garai László József Attila-kutatóval a költőről beszélget Dalos György és Kőrössi P. József. Pénteken este hétkor pedig Faludy György emlékét idézik meg írótársai, művészbarátai.
A XII. kerületi művelődési központban (XII., Csörsz u. 18.) este héttől a Kaláka koncertezik. Becze Gábor, Gryllus Dániel, Gryllus Vilmos és Radványi Balázs verskoncertjének középpontjában ezúttal József Attila versei állnak, amelyeket a Hangzó Helikon sorozatban nemrég megjelent Gryllus Vilmos-Kiss Anna kötet énekeivel, valamint a márciusi dél-amerikai turné emlékezetes pillanatairól készült fotókkal egészítenek ki.
Tavaly Galkó Balázs maratoni József Attila-estje volt az egyik különlegesség, idén egy kiállítás az, amely mától látható Idesereglik, ami tovatűnt... címmel a Klebelsberg Kultúrkúriában (Budapest II., Templom u. 2-10.). A május 6-ig nyitva tartó tárlaton a költőről az irodalomtörténet által jelenleg ismert hetvenhét felvétel tekinthető meg.
Aki arra kíváncsi, mi is járhatott a zaklatott sorsú költő fejében, annak érdemes ellátogatnia Törökbálintra, a megújult Munkácsy Mihály Művelődési Házba: ma este héttől Jordán Tamás olvassa fel József Attila Szabad-ötletek jegyzéke című művét. Ezeket a sorokat a pszichiátriai kezelés alatt álló költő nem sokkal halála előtt vetette papírra.